Tudományos konferencia a jövő járműiparáról

„Mobilitás és környezet” címmel tudományos konferenciát tartanak január 23-án a Magyar Tudományos Akadémia fővárosi székházában, amely színvonalas szakmai fórumot biztosít a járműipar jövőbeni fejlődési irányait meghatározó nagyvállalatok és kutatók eszmecseréjéhez.

A rendezvény a győri Széchenyi István Egyetem és a veszprémi székhelyű Pannon Egyetem hazai viszonylatban egyedülálló intézményközi együttműködésén alapuló járműipari, energetikai és környezeti kutatási projekt fontos állomása, amelyen az elért eredmények ismertetése mellett a győri székhellyel megalapított Járműipari Kutató Központ részeként egy országos kutatói hálózat kiépítéséről is egyeztetnek majd a jelenlévők. A konferencia fővédnökei dr. Pálinkás József, az MTA elnöke, valamint dr. Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter.

Dr. Dinnyés Álmos projektvezető tájékoztatása alapján fokozott érdeklődés előzi meg a kiemelkedő jelentőségű programot, több busz is indul vidékről a rendezvényre, jelen lesznek továbbá a fővárosi kutatóintézetek, egyetemek vezetői is. A magyar járműipari szektor domináns szereplői, köztük az Audi Hungaria és a MOL képviselői ugyancsak részt vesznek a konferencián. A délelőtti plenáris üléseket követően különböző szekciókban zajlanak majd a szakmai előadások, amelyeken új, korszerű üzemanyagokkal, a belsőégésű motorok jövőjével vagy éppen a járműipar regionális versenyképességével kapcsolatban szerezhetnek értékes információkat a konferencia résztvevői.

A rendezvény meghívója itt tekinthető meg.

A konferencia plenáris ülésének programja:

9:30 Köszöntők - Bokor József professzor (MTA), Matolcsy György miniszter (NGM), Stépán Gábor (MTA-MTO), Szekeres Tamás rektor, (SZE-Győr), Friedler Ferenc rektor (PE)
10:15 Projektösszefoglaló - Palkovics László
10:35 „Gestern – Heute – Morgen" – Technische Entwicklung im weltweit größten Motorenwerk Audi - Wolfgang Demmelbauer
11:00 Kávészünet

• Szénásy István,
  • Hangos Katalin,
  • Fodor Dénes

Bővebb tájékoztatás és regisztráció: zoldhajtas@sze.hu

A rendezvény a TÁMOP 4.2.1/B-09/1/KONV-2010-0003 azonosítójú, „Mobilitás és környezet: Járműipari, energetikai és környezeti kutatások a Közép- és Nyugat-Dunántúli Régióban" című projekt részeként kerül megrendezésre. Az Európai Unió és a Magyar Állam által a Széchenyi István Egyetem és a Pannon Egyetem által alkotott konzorciumnak nyújtott, 55 kutatási alprojektet érintő teljes támogatási összeg 3.019.339.137.- forint.