Mobilitás és környezet, a jövő hívószavai

A járműipar, mint a mágnes, úgy vonzza a tudást. Példaértékű, hogy két hazai egyetem 3 milliárd forint uniós és kormányzati támogatást kapott közös kutatás-fejlesztési célra. A 2 éves projekt fél éve indult, azóta megszülettek az első eredmények, melyeket ma prezentáltak a szakértők Győrben.

A győri Széchenyi István Egyetem (SZE-Győr) mint konzorciumvezető és a veszprémi székhelyű Pannon Egyetem által alkotott konzorcium az Új Magyarország Fejlesztési Terv TÁMOP-4.2.1/B konstrukciója révén 3 milliárd forint támogatásban részesült. A projekt célja a közép- és nyugat-dunántúli régiók versenyképességének növelése, tőkevonzó és munkahelyteremtő képességének fokozása a két egyetem összehangolt kutatásai által, a kutatási kapacitások nemzetközi szintű fejlesztésével.
A projekt szakmai rendezvényére 2010. december 1-jén, szerdán került sor a Széchenyi István Egyetem „E” épületének V.I.P. termében (Győr, Egyetem tér 1.). A programon dr. Szekeres Tamás, a SZE-Győr rektora mondott köszöntőt, majd dr. Palkovics László, a projekt kutatási igazgatója, a SZE-Győr Járműipari Regionális Egyetemi Tudásközpontjának kutató professzora ismertette a projekt stratégiáját. A SZE-Győr részéről dr. Czinege Imre, a Pannon Egyetem részéről dr. Kristóf János, a két felsőoktatási intézményben zajló kutatás vezetői adtak átfogó képet a projekt-tevékenységről, ezután a négy kutatási főirányhoz kapcsolódó előadások következtek. Az ebédszünetet követően a projektben részt vevő kutatók és az ipari partnerek közötti kerekasztal-beszélgetéssel zárult a szakmai program.

A Hírcity videója itt tekinthető meg.